Online ödeme yöntemlerinden bir tanesi olarak hem yurtdışı ülkelerinde hem de Türkiye’de kullanılan Paykwik , mobil ödeme seçeneği ile kullanılabilir. Alternatif ödeme seçeneklerinden biri olarak binlerce kişi tarafından tercih edilen Paykwik , mobil cihaz üzerinden ödeme yapılmasını da sağlar. Ödenmiş olan tutar kadarının kullanılmasına olanak tanıyan Paykwik mobil ödeme seçeneklerinden bir tanesidir. Kartı alırken her hangi bir kimlik belgesinin ibrazına gerek duyulmaması, tercih edilme nedenlerinin başında gelir.

Yapılan alışverişlerin faturalarında da her hangi bir kimlik belgesine yer verilmemesi, sadece Paykwik kartın numarasının geçmesi güvenlik sınırının üst limitte olduğunu gösterir. Bir mobil ödeme yöntemi olarak Paykwik’yı tercih eden kullanıcılar, araya her hangi başka bir aracının girmesini de önlemiş olurlar. SMS kodu ile anlık alışveriş yapabilmek mümkün olur.

Paykwik Satın Alma

Mobil ödeme yöntemlerinden bir tanesi olarak kullanılabilecek olan Paykwik kartın öncelikli olarak satın alınması gerekir. Anlaşmalı web siteler üzerinden bu kartın alımı söz konusu olmakla beraber, dolandırıcı web sitelerine dikkat edilmelidir. Tek kullanımlık bir elektronik ödeme kartı olduğundan dolayı, kredi kartlarına nazaran daha güvenilirdir. Paykwik kart bilgileri mobil ödeme ile yapılan alışveriş sonrasında korsanların eline geçse de kart kullanıma kapandığından dolayı her hangi bir zarar elde etme durumu söz konusu olmaz.

Paykwik mobil ödeme yöntemi ile cep telefonuna gelecek olan SMS kodu üzerinden alışveriş yapılarak daha güvenilir bir ödeme yapabilmek mümkündür. Paykwik kartınızı satın alırken web sitesinde bulunan kart değeri kadar banka havalesi ya da EFT yöntemi ile ödeme yapmanız gerekir. Ödeme işleminin onaylanması ile beraber kart, kişinin adına tahsis edilmiş olur.

Paykwik Mobil Ödeme Yapma

Paykwik satış sitesi üzerinden alınmış olan elektronik kart numarası üzerinden alışveriş sitelerinde mobil ödeme yapmak oldukça kolaydır. Mobil ödeme işleminde bireyin tercih edeceği güvenlik adımı cep telefonuna gelecek olan kodu girmesi ile devam eder. Bu kod ile beraber Paykwik kart bir başkasının eline geçmiş dahi olsa kod girişi yapılmadığından ötürü ödeme kabul edilmez. Paykwik kartın satın alındığı web sitesinde cep telefonu numarasının tanımlanması, mobil ödeme işleminin güvenilirliğini arttırır. Alışveriş ve oyun sitelerinde ödeme yapmak için kullanılan Paykwik kart, tek kullanımlık bir ödeme şekli olarak kullanıcısına güvenlik avantajı da sağlar. Mobil ödeme yapılırken cihaza gelecek olan SMS kodunun ödeme ekranına belirtilen süre içerisinde girilmesi, ödemenin yapılması için gereklidir.

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir