İnternette Güvenli Ödeme Yöntemi Nedir ?

Gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde internet üzerinden saniyeler içerisinde alışverişlerimizi yapabiliyoruz. Bu alışverişleri gerçekleştirirken ödemeleri daha hızlı yapabilmek için sürekli yeni ödeme sistemleri ve yöntemleri geliştiriliyor. En bilindik ve standart ödeme sistemi bir. E-Ticaret sitesine girdiğinizde karşınıza çıkacak olan kredi kartı veya banka kartı ile anında ödeme olacaktır. Uzun yıllar boyunca bu sistem tek başına kullanımı en yaygın ödeme yöntemi olarak karşımıza çıktı, daha sonra kredi kartı. Bilgilerinin güvenliği kart bilgilerinin kopyalanması ve izinsiz kullanılması gibi sorunların ortaya çıkmasıyla insanlar internette . Güvenli alışverişin yollarını aramaya ve keşfetmeye başladılar. Gelişen sektör için en güvenli ödeme yöntemlerinden biri olan ön ödemeli kartlar. Veya sanal kartlar olarak adlandırılan ürünler devreye girmeye başladı. Bu noktada Türkiye’de ve Avrupa’da şuan en yayın şekilde kullanılan Paykwik ön ödemeli sanal kartları bir çok sitede ve e-ticaret sistemlerinde kullanılmaya başlandı.

Paykwik ne gibi bir güvenlik sunuyor diye soracak olursak öncelikle kredi kartı veya banka kartınızı bilmediğiniz yada tanımadığınız bir sitede kullanmak zorunda kalmadan sadece almış olduğunuz paykwik . Kodunuzun miktarı kadar harcama yaparak tek kullanımlık bir şifre ile alışverişinizi bitirebilirsiniz. Bu noktada arada bir banka yada farklı bir sistem olmadığı için işlemler anlık olarak saniyeler içerisinde gerçekleşir. Ödemeleriniz karşı tarafa anında iletilir. Eğer kurumsal bir firmaysanız ve e-ticaret ödemeleri almak istiyorsanız Paykwik ile anlaşarak. Sitelerinizde ödeme kabul edebilir bu sayede bir çok kullanıcıyı çekebilirsiniz.

Geçmişten Günümüze Paykwik

Paykwik İngiltere merkezli bir ön ödemeli kart olarak piyasa sürülürken öncelikle bir çok oyun sitesinde oyun bakiyeleri yükleyebilmek amacıyla sektöre giriş yapıyor, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda e-ticaretin ihtiyaç duyduğu sanal kartlar sistemine dahil olan. Paykwik bir çok alışveriş ve oyun sitesinde şuan ödeme yapma yöntemi olarak sunuluyor. Avantajlı komisyonları ile kendi para biriminizle satın alarak euro kurundan ödemeler yapabiliyorsunuz. Almış olduğunuz kartların kullanım süreleri 1 yıl olması nedeniyle hediye kartı olarak da değerlendirebiliyorsunuz ve sevdiklerinize bir hediye seçemediğiniz zamanen güzel hediyeyi belirleyeceğiniz miktarda ki paykwik kartı ile verebiliyorsunuz.

Sektörde sadece Paykwik yok tabiki , diğer bir çok sanal kartlar piyasada ki yerlerini almış ve hepsinin ödeme sistemlerinde neredeyse yerleri bulunuyor. Paykwik güvenli bir ödeme altyapısı sunması ve köklü bir geçmişinin olması nedeniyle en çok tercih edilen sanal kart olarak karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir