İnternette Güvenli Alışveriş Sırları

Gelişen teknoloji sayesinde artık internet üzerinden yüzlerce sitede binlerce ürüne tek bir tıkla ulaşmak ve alışveriş yapmak mümkün. Hal böyle olunca sektör arz talep yüzünden hızla gelişiyor ve e-ticaret günümüzde artık çok büyük bir platform haline geliyor. Bir çok firma ürünlerini internet üzerinden pazarlamaya başladı, hatta pazar yeri modelleri sayesinde çok büyük e-ticaret alışveriş siteleri oluşturuldu. Yüzlerce firma bu pazaryeri modelleri olan sitelere üye olup hali hazırda bulunan müşterilere ürünlerini ulaştırmış oluyor.

Türkiye’nin en avantajlı ve en güvenilir firmaları n11,hepsiburada,gittigidiyor başta geliyor. Bu pazaryeri modelleri sayesinde bir çok firma ürünlerini bu sitelerde pazarlayabiliyor. Yurt dışında aliexpress alibaba gearbest gibi çok ünlü pazaryeri modelleri inanılmaz fiyat avantajları ile tüm dünyaya ürünler satabiliyor. Bu sitelerde yapılacak ödeme yöntemi tercihlerinizin çok önemli olması gerekiyor, kredi kartı bilgilerinizin güvenliği her zaman ön planda olmalı. Yabancı bir siteden yapacağını alışveriş hem kredi kartınızda yurt dışı işlem olarak görünmekte hemde bütün bilgilerinizi yabancı bir site ile paylaşmış olmanız anlamına geliyor. Kullanıcıların büyük çoğunluğu bilgilerinin gizli kalmasını istiyor ve kredi kartı yerine alternatif ödeme yöntemlerini tercih etmek istiyor. Bu noktada ön ödemeli kartlar devreye giriyor. Şuan satışınıda yapmakta olduğumuz Paykasa en çok tercih edilen sanal kartlar arasında yer almaktadır. Bir paykasa kart satın alarak ödemelerinizi anında sadece dijital kodunuzu girerek yapabiliyorsunuz. Kredi kartı veya özel bilgilerinizi paylaşmanıza gerek kalmıyor.

İnternette güvenli alışverişin altın kurallarından birisi ödeme yönteminizi doğru belirlemektir. Limiti yüksek bir kartla alışveriş yapmak yerine sanal kart oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bankaya ihtiyaç duymadan da bir paykasa kartı satın alarak ödemenizi saniyeler içerisinde yapabilirsiniz.

Sanal Kart Avantajları

Kredi kartınızın tamamını kullanmak yerine sadece belirleyeceğiz limitler doğrultusunda sanal kart oluşturmak hemen hemen her bankada mümkün. Bu sayede alışverişinizin limitleri sizin elinizde olmaktadır ve sonradan çıkacak süpriz bir harcama veya kredi kartı kopyalama işlemine maruz kalmayacaksınız. Güvenli alışveriş için seçim yapacağınız sitelerde çok önemlidir. Ödeme altyapılarının hangi firmaya ait olduğu kendi bünyelerindeyse firmanın güvenilirliği gibi bir çok konuyu araştırmalı ödeme yapmadan önce iyice emin olmalısınız. Sanal kart kullanan müşteriler genellikle işlemlerinde paykasayı tercih etmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir